Kapittel 39
Fanget
Noor, som fortsatt har skøyter på bena, og Jo-Jo setter kursen den ene veien og mot isfjellet. Noor utfører noen piruetter og skøyter seg deretter bortover den isbelagte veien.
”Hei, vent på meg!” Jo-Jo vinker.
Noor kommer tilbake og tar en piruett rundt han.
”Slutt med det der!” Jo-Jo ler. ”Jeg blir jo helt svimmel.”
Noor ler også, og prøver å roe ned tempoet litt, slik at Jo-Jo kan holde følge med henne. De har ikke gått langt før de plutselig faller ned i et hull. En sklie tar dem med ned til et rom under byen og i ende av sklien står tanten og onkelen til Jade klar med den ene flasken. Jo-Jo og Noor ramler oppi flasken og Phillippe setter på korken. Deretter ruller onkelen flasken bort i et hjørne.
Noor sukker oppgitt inne i flasken.
”Det er visst ikke måte på hvor mye vi skal igjennom!” Hun kikker deretter ut gjennom flasken. ”Hvem er forresten disse personene?”
”Det er tanten, onkelen og fetteren til Jade.» Jo-Jo er fortumlet og sint. ”Jade har bodd hos dem siden hun var tre år gammel.”